Aktuality

15.05.18

Nultý bod 2018

Během červencového týdne 16.7 - 21.7 se znovu potkáme v Divadle v Celetné, Divadle Kampa, ve Werichově vile, v zahradě Werichovy vily a v prostoru Veletržního paláce Národní galerie. 

V programu vystoupí kanadská tanečnice Daina Ashbee s představením Pour, v němž s neuvěřitelnou upřímností konfrontuje sebe i diváka s touhou po osvobození, vystavení se bolesti i dosažení katarze. Německý oborový časopis TANZ ji v roce 2018 zařadil mezi 25 jmen taneční světové scény, které je nutné sledovat. 

Další zahraniční akvizicí bude italsko-anglická dvojice vystupující pod jménem Igor and Moreno, kteří zazářili v roce na festivalu Aerowaves 2015, jenž měl za následek zařazení do prestižních programů tanečních festivalů čítající tři kontinenty. Bude to nejen taneční, ale i hudební zážitek, neboť v představení Idiot Syncracy hraje nezastupitelnou roli zpěv. 

Oproti tomu projekt Soni Ferienčíkové, Márii Júdové a Alexandra Timpau upřednostňuje propojení video konceptu, hudby a tanečního minimalismu. Doslova diváky roztočí v opakujících se rotacích příběhu, v němž se generační určení osudově prolínají. 

Dalším účastníkem je španělský loutkář a performer David Espinosa, který byl hvězdou v programu slavného festivalu London Mime a který minimalistickým představením Mi Gran Obra /My Great Work očaroval nejednoho staršího i mladšího diváka. Jeho představení s mikro hračkami nám připomíná, že osudové, velké události a příběhy se dají vyprávět s minimálními prostředky, aniž by vyprávěný příběh ztratil napětí a magičnost. 

Program doplňuje práce Miřenky Čechové, která se osobně představí v rapovém muzikálu Miss AmeriKa, osobní zpovědi jejiho alter ega McKenzie Tomski. Dalším jejím počinem bude performativně-hudební instalace Wood-Wonder-Wave skupiny Tantehorse, která proběhne v rámci výstavy Kathariny Grosse Zázračný obraz pořádanou Národní galerií. 

Program festivalu, jenž se line v duchu tématu intimity, dokreslí představení Spitfire Company Constellations II., v němž zazní nepostihnutelné tóny podvědomí formující touhu po sblížení a doteku. Novinkou v programu bude dvoudenní hudební line-up složený Djkou, aktivistkou a rozhlasovou reportérkou Mary C. 

Nultý bod nabídne i letos edukativní workshopový týden Performing Arts for the Future, který je otevřen profesionálům i studentům. 

16.06.17

Program festivalu 2017

I letošní program festivalu Nultý bod je nabitý tím nejzajímavějším ze současného experimentálního divadla. Představení z celé Evropy tentokrát opět překračují žánry – těšit se můžete na současný tanec, storytelling nebo dokumentární divadlo. Podívejte se na fotky a vyberte si své favority! Těšíme se na vás od 17. do 23. července v Divadle v Celetné a na dalších místech v Praze. 

"Pokus se zastavit čas a zjistíš, že je křehký." Petr Boháč, dramaturg festivalu. 

16.06.17

Masterclass workshop s Euripidem Laskaridisem

Zbývá několik posledních míst na naše workshopy v rámci Festival Nultý bod / Zero Point Festival 2017! Zažijte tvůrčí dialog s těmi nejlepšími performery a režiséry současného performativního umění. Na Master Class pod vedením řeckého choreografa Euripida Laskaridise se můžete přihlásit zde na emailové adrese nultybod@gmail.com.

19.05.17

Program Mezinárodní festival Nultý bod 2017

V sekci program nově naleznete informace o letošním programu na Mezinárodní festival Nultý bod 2017. Od začátku června budou na jednotlivé akce vstupenky v prodeji. 

19.05.17

Výzva k přihlašování na workshopy Performing Arts for the Future

Zahájili sme přihlašování na workshopy, které běží v rámci festivalu. Neváhejte a v případě zájmu o rezervaci piště na emailovou adresu nultybod@gmail.com. Více informací k workshopům naleznete zde.

19.05.17

Výzva k přihlašování na workshopy Performing Arts for the Future

Zahájili sme přihlašování na workshopy, které běží v rámci festivalu. Neváhejte a v případě zájmu o rezervaci piště na emailovou adresu nultybod@gmail.com

05.12.16

Pogram na rok 2017

V termínech 17.-22. července 2017 se uskuteční další ročník festivalu Nultý bod, který pro vás v současné chvíli připravujeme. Vybíráme zajímavé projekty, které budou současní programu příštího ročníku festivalu. 

01.08.16

Festivalové ohlasy

Osmý ročník festivalu Nultý bod je za námi! Podívejte se s nami na mediální ohlasy uplynulého ročníku: 

http://www.divadelni-noviny.cz/nulty-bod-nezna-hranice-no-1

http://www.divadelni-noviny.cz/nulty-bod-nezna-hranice-no-2

http://www.divadelni-noviny.cz/nulty-bod-nezna-hranice-no-3

http://operaplus.cz/festival-nulty-bod-2016-setkani-prvni/

http://tanecnizona.cz/index.php/recenze/item/635-co-je-bez-chveni-neni-pevne

01.08.16

Galerie z letošního ročníku

Fotografie od Michala Hančovského z letošního Nultého bodu naleznete zde

12.07.16

Začínáme od 18.7. v Celetné!

Festival Nultý bod 2016 startuje už příští týden 18.7. v divadle v Celetné představením vynikající dánské performerky Kitt Johnson! Nenechte si ujít skvělá představení, které jsme pro vás v rámci programu Nultého bodu připravili!

12.05.16

Předprodej vstupenek zahájen!

Zahájili jsme předprodej vstupenek na aktuální ročník festivalu Nultý bod. Vstupenky si můžete zakoupit online v síti www.goout.cz  a na pokladně v Divadle v Celetné. Neváhejte a nakupujte!

04.05.16

Hledáme PR manažera/manažerku pro festival Nultý bod 2016

Na Mezinárodní festival Nultý bod hledáme šikovného člověka na PR a propagaci, který by byl v průběhu měsíců května až července 2016 součástí festivalového týmu a pomáhal s propagací festivalu a mediální kampaní.  
Hledáme člověka kreativního a se zkušenostmi z kulturní oblasti, který nám pomůže dostat festival do širšího povědomí veřejnosti a bude schopen koordinovat mediální kampaň. Nástup ihned.  Odměna: 16 000 Kč. Práce na živnostenský list.

V případě zájmu nám zašlete vaše CV na E nultybod@gmail.com

Více informací naleznete i zde - https://www.facebook.com/nultybod/

29.04.16

Výzva k přihášení na Performing Arts For the Future

Výzva k přihlašování na workshopový týden Performing Arts For the Future je tady! Můžete se přihlašovat na emailové adrese nultybod@gmail.com. První kolo je do 23. května, druhé kolo přihlašování do 27. června!

Více informací naleznete zde http://www.nultybod.cz/cs/workshop.