zpět na program

Igor Urzelai and Moreno Solinas (UK/IT): 16.-17.červenec 2018

"Intenzivní dvoudenní choreografický workshop s Igorem a Morenem"   

http://igorandmoreno.com/ 

Tento workshop je příležitostí pracovat s principy na kterých je - podle zkušeností a vnímavosti Igora a Morena - choreografie založena.

Igor a Moreno vyučují choreografii jako komunikační prostředek spíše než sada kompozičních nástrojů; také o ní účastnící workshopu budou přemýšlet jako o výstavbě zkušeností, kde publikum bude považováno za základní referenční bod během jejího tvoření. Workshop bude zaměřen na profesionální i aspirující choreografy; bude podporovat práci s hravostí, instinktem a osobní disciplínou a bude se snažit přiblížit k pochopení toho, co pro nás choreografie znamená individuálně i společně.     

POZNÁMKA: Rádi bychom požádali účastníky, aby si připravili 1minutový nástin choreografické myšlenky, který může byt jen zárodkem myšlenky, ale který zároveň bude performativní a bude použit jako výchozí bod pro kreativní komunikaci.          

Igor Urzelai and Moreno Solinas jsou umělci působící v Londýně. Společně začali tvořit v roce 2007; v roce 2009 založili 'BLOOM! dance collective' a 'Igor a Moreno' v roce 2012. Pro jejich práci je charakteristický jejich zájem o tělo v pohybu a bezprostřednost jednání, jako nositelů významu, myšlenek a tužeb.  Získali řadu cen a uznání, včetněRudolf Laban Award 2010, top-20 Aerowaves 2011, 2013 a 2015 a umělecké angažmá na Prix Jardin D’Europe. Byli nominováni na Total Theatre Awards 2015 a vybráni na Edinburgh Fringe Festival British Council Showcase 2015. Igor a Moreno jsou v současné době Work Place umělci v The Place a také partnerskými umělci v TIR Danza.